2000 m2 Kapalı alana kurulu GMP Sertifikasına sahip fabrikamızda,Bitkisel ilaç ve etken madde üretimi son teknoloji cihazlarla üretilmektedir.

İşletmeye giren her  bitki hammaddeleri’nin kalite kontrol ve  analizleri yapılarak işlemeye alınır. Raporları hazırlanıp uygunluğunun onayı verilir. Gravimetrik tayinler (kütlesel tayinler) yapıldıktan sonra

Üretilen yarı mamül sıvı ekstraktların standartlara uygunluğuna bakılır. Burada Spektrofotometre ve HPLC, TLC tabaka gibi ekipmanlar ile maddenin kalitesi belirlenir..

KULLANDIĞIMIZ SU DAHİ İŞLEMDEN GEÇİRİLİR.

Şebekeden gelen suyu arıtılarak saf su haline getirilir. Ekstradan filtreleme işleminden sonra  ultra saf su haline getirilerek. Beklemeden kaynaklı oluşabilecek mikrobiyolojik üreme riski de uv hattından geçirilerek ortadan kaldırılır.

HİJYEN BARİYERİ

İşletme girişinde personel hijyenini kontrol altında tutabilmek için bariyerler kurulmuştur. İşletmeye girecek olan kişiler bu bariyerlerde sabun alıp ellerini yıkamadan, ellerini ve çizmelerini temizleyip dezenfekte etmeden işletmeye giriş yapamaz.

SOĞUK HAVA DEPOSU

İşletmede üretilen yarı mamül ürünlerin depolanması için +4◦C’de muhafazası yapılır. Ürün giriş ve çıkışı ayrı kapılardan yapılmaktadır.

Bitkisl Svı (likit) Ekstrakt Üretimi

Ekstrakt üretimi kendi geliştirdiğimiz yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. Ekipman temizliği CIP (kapalı sistem kimyasalla temizleme) sistemi ile yapılmaktadır.

ÜRETİM  BANDI

Temiz ve hijyenik üretim bandı kullanılarak el değmeden dolum yapılır.